starok és más egyéb

Star meg más 4ever

5 jótanács, amit a főnöködtől soha nem fogsz hallani

1. Játssz okosan!

A legtöbb ember nem is sejti, hogy milyen kockázatot vállal azzal, ha túl sok információt oszt meg magáról a munkahelyén. Fontos, hogy megismerd kollégáidat, hiszen a legtöbb időt a munkahelyeden töltöd, azonban nem árt egy kis óvatosság, mert a részletekbe menő magánéleti ismertető könnyen kellemetlen helyzetbe sodorhat. Mindamellett nem valószínű, hogy az irodában bárkit is túlzottan érdekel, hogy mi történt a legutóbbi családi összejövetelen. A pletyka gyorsan terjed, pláne ha mindenki hozzátesz egy picit a költeményhez. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kockázatok elkerülése nem véd meg, és nem is garantálja a zavartalan munkahelyi légkört, de ha nem muszáj, ne légy a cégen belüli fecsegés középpontja.

A főnököd nem mondja, mert: így még több infót tudhat meg rólad! 

2. Kudarc egyenlő siker?

A kudarccal járó következmények az esetek többségében nem olyan borzasztóak, mint amilyennek elsőre tűnnek. Ahhoz, hogy sikereket érhess el, szükség van negatívumokra is, hiszen ilyenkor sokat tanulhatsz magadról, motivációidról. Jóllehet ahogy az életben, úgy a munkahelyen sem könnyű kijavítani a hibákat, de az elrontott lehetőségek kitartásra sarkallnak. A legrosszabbnak tűnő helyzetben sem szabad feladni, és igyekezni kell a pozitív hozzáállásra koncentrálni, mert kudarc nélkül nincs siker.

A főnököd nem mondja, mert: szerinte a munkában csak ne érjen semmiféle kudarc!

csapatmunka
 

3. Ne stresszelj!

Minden munkahelyen előfordul, hogy a kollégáid nem csupán a tiédre, hanem egymás idegeire is mennek. Az ilyen helyzeteket nem szabad görcsösen kezelni, még akkor sem, ha éppen valamilyen hátrány ér egy „figyelmes" munkatársnak köszönhetően. Elhappolták az ötleted? Kétségbeesés helyett inkább viselkedj higgadtan. Kérdezz bele olyan részletekbe, amelyekre csak az ötletgazda tudna válaszolni, így könnyen lebuktathatod az illetőt. Ha konfliktusod van valakivel, ne csinálj belőle cirkuszba illő műsorszámot, mert a feszült légkör befolyásolja a közvetlen kollégáidat és munkájukat egyaránt. Bár a munkahelyi versengés is fontos stresszfaktor, csak rajtad múlik, hogy mennyire hagyod magad bevonni a játszmákba.

A főnököd nem mondja, mert: őt csak a végeredmény érdekli! 

4. Nyűgözd le a főnököt!

A hízelgést és a jópofizást felejtsd el, hacsak nem szeretnél az a kis kedvenc lenni, akit minden kolléga utál. A felesleges és túlzásba vitt kedveskedés helyett inkább találd meg az arany középutat. Nem árt, ha tisztában vagy céged értékeivel, és követendőnek tartott filozófiájával, valamint légy tisztában képességeiddel, még a legnehezebb helyzetekben is hozd ki magadból a maximumot. A problémamegoldásod legyen kreatív és gördülékeny, nem kell minden aprósággal a főnöködhöz rohanni! Gondolkozz előre, és tervezd meg a következő munkanapod. Ha naprakészen és precízen dolgozol, hidd el, előbb-utóbb elismerik majd a munkádat.

A főnököd nem mondja, mert: szeretné, ha minden úgy menne, ahogy ő akarja!


5. Légy lazább!

A szabályok szükségesek, de időnként nem árt egy kis kreativitással tekinteni rájuk. Ha olyan helyzettel állsz szemben, amelyet gyorsabban és hatékonyabban megoldhatsz egy kis rugalmassággal, akkor ne habozz. Egyrészt senki sem születik robotnak, másrészt a merev szabálykövetés sok esetben nem kifizetődő. Természetesen vannak bizonyos munkakörök, ahol például a bürokratikus utak megkerülhetetlenek, de a legtöbb foglalkozás esetében szükséges egy csipetnyi találékonyság.

10 tuti tipp, amivel enyhítheted a stresszt

Káosz uralkodik az íróasztalodon?

Rakj rendet, mert így időt spórolhatsz meg a papírok, feljegyzések keresésnél. Kezeld úgy az íróasztalod és a szekrényed, mintha szállodai szoba lenne: minden alkalommal, amikor új vendég érkezik, elő kell készíteni számára a terepet.

Zavarhatok egy kicsit?

Félbeszakítás után 4-8 percre van szükség ahhoz, hogy ismét teljes mértékig koncentrálni tudj a munkádra. Tegyél ki az ajtódra egy „Kérem, ne zavarjanak!" táblát, az e-maileket pedig csak naponta kétszer nézd meg.

Mindent az utolsó pillanatra hagysz?

Cselezd ki magad, és azonnal végezd el a feladatot, amint a cél a szemed előtt lebeg. Még akkor is, ha csak egy időpont megbeszéléséről vagy egy cím kinyomozásáról van szó. Létezik egy úgynevezett 72 órás szabály, miszerint ha valamit elhatározol, az első lépést három napon belül meg kell tenned, különben a megvalósítás esélye 1 százalékra csökken.


Koncentrálj a hatékonyságért!

A hatékonysághoz az kell, hogy teljesen beletemetkezz a munkába. Ne foglalkozz tehát közben olyanokkal, hogy pl. miért adta neked a főnök ezt a munkát, vagy hogy te többet túlórázol, mint a kollégáid.

Kicsit lassabban, de biztosan

A kapkodás csak mindent összezavar, és semmi sem készül el gyorsabban. Ha felborul a nap menete, gyakran az is elegendő, ha néhány levegővételig egy pontra koncentrálsz. Lehetőleg valami zöldre, pl. egy fára az ablak előtt, egy növényre az íróasztalodon.

Mindent kézben tartok!

Tudatosítsd ezt magadban, amikor kételkedsz a döntéseidben vagy attól félsz, hogy hibáztál. Jegyezd meg, hogy mit csinálnál a jövőben másképp, és hagyd abba a tépelődést. Abban ugyanis csak kimerül az agy, és a probléma még bonyolultabbnak tűnik.

Nem lehetsz mindig csúcsformában!

Nézd meg a bioritmusod, és a teljesítménygörbéd alapján tervezd be a feladataidat. A többségnek 10 és 11 óra, valamint 16 és 17 óra között a legmagasabb a teljesítő képessége.


Az ellenőrzés időbe kerül!

Ha kiadsz egy munkát, nem kell állandóan a kollégák körmére nézni. Állapodj meg velük bizonyos határidőkben, hogy észrevedd, ha esetleg túlterheltek vagy segítségre van szükségük.

A figyelem megosztása stresszt eredményez

Ha két feladatot kell elvégezni, érdemesebb egymás után sort keríteni rájuk - főként a munkahelyen.

Mondj nemet!

NEM - csak három betű, mégis sokszor nehéz kimondani, mert nem akarod megsérteni a másikat vagy félsz, hogy elveszted a rokonszenvét. Vagy esetleg rosszul méred fel a saját kapacitásod. Kérj gondolkodási időt, mielőtt válaszolsz. Mérlegeld, hogy mi az előnye számodra a feladatnak, mennyi energiát követel, és mi történik, ha visszautasítod.


















Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 25
Havi: 108
Össz.: 15 323

Látogatottság növelés
Oldal: starok3
starok és más egyéb - © 2008 - 2024 - starokesmasegyeb.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »